הירושה

86 דקות, 1993
סוגה:
סרט עלילתי
  • דירוג
בימוי: אמנון רובינשטיין
משחק: אבי טולדנו, יעל אבקסיס, אלון אבוטבול, יהודה פוקס, אשר צרפתי, דינה דורון, לבנה פינקלשטיין, שלמה בר שביט, יוסף כרמון, אלישבע מיכאלי
הפקה:מרק רוזנבאום, אבי טולדנו
חברת הפקה:טרנספקס הפקות בע"מ
צילום: יואב קוש
שפות: אנגלית, צרפתית, עברית
| ללא כתוביות

סרטו של אמנון רובינשטיין מבוסס על רעיון של השחקן הראשי, אבי טולדנו. הוא מורכב משני סיפורים המתרחשים בספרד בשתי נקודות זמן שביניהן מפרידות 500 שנה.
הסיפור הראשון מתרחש ב-1992. יואב (טולדנו), איש מחשבים ירושלמי ובעל חנות עתיקות, יוצא לספרד כדי להתחקות אחר שטר קניין שהגיע לידיו ושהיה שייך כנראה לאבות אבותיו ממשפחת אברבנאל המיוחסת. בדרך הוא מתאהב באנה (יעל אבקסיס), דיילת יפה.
הסיפור השני מתרחש בימי האינקוויזיציה. ראשיתו בעיר טולדו ב-1463, בחגיגת ברית המילה של משה אברבנאל, שאליה מתפרץ המון נוצרי. שרה, אמו של הפעוט, מבריחה אותו החוצה ומסתירה אותו בבית של משפחה נוצרית. שם גדל משה כ”רגאלו”, ואינו יודע דבר על יהדותו. השנים חולפות, וכעת רגאלו (טולדנו) הוא סייף מוכשר העובד בשירות האינקוויזיטורים. הוא נשלח למשימת ריגול סודית: להתחזות ליהודי ולחדור אל קהילת האנוסים כדי לגלות האם הם מקיימים בסתר את מצוות היהדות. שם הוא מתאהב ברחל היפה (אבקסיס), ושם הוא גם מגלה את שורשיו.
הסרט זכה בשלושה פרסי אופיר: פרס הצילום, שהוענק ליואב קוש; פרס העיצוב האמנותי, שהוענק לאריאל רושקו; ופרס עיצוב התלבושות, שהוענק לרקפת לוי ולאורה דינולסקו.

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds