רנן שור הוא תסריטאי, במאי, מפיק, מורה, פעיל קולנוע ומייסד בית הספר לקולנוע וטלוויזיה סם שפיגל. כנער הופיע בהצגות “אוליבר” (הבימה) ו”המלך ואני” (תיאטרון גיורא גודיק). במהלך שירותו הצבאי שירת כשנה בלהקת פיקוד מרכז; לאחר מכן שירת ככתב בעיתון “במחנה” ובגלי צה”ל. סדרת הכתבות שהכין על קרבות עמק הבכא ו”כוח צביקה” הניבה לו מועמדות לפרס סוקולוב לעיתונות. שור היה גם מבקר הקולנוע של “במחנה” ופרסם מאמרים בבטאוני קולנוע שונים. מאמרים שחיבר על אורי זהר העלו את קרנו כיוצר חשוב, והוא זה שהגדיר את הסרטים “מציצים”, “עיניים גדולות” ו”הצילו את המציל” כטרילוגיה התל־אביבית של זהר.
שור למד בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל־אביב. בתקופת לימודיו ביים כמה סרטים קצרים, ובמקביל החל את צעדיו הראשונים בתעשיית הקולנוע, כעוזר במאי. הוא היה חבר בקבוצת קי”ץ (קולנוע ישראלי צעיר), שקראה למהפכה בקולנוע הישראלי ודגלה בקולנוע אישי לא ממוסחר. ב-1979, בהמשך לפעילותו בקבוצת קי”ץ, נמנה שור עם יוזמי הקמת הקרן לעידוד סרטי קולנוע ישראליים איכותיים (לימים, קרן הקולנוע הישראלי). ב-1985 ביים את הסרט הדוקומנטרי “חתונה בירושלים”, המתעד את חתונת בנו של אורי זהר עם בתו של אריק איינשטיין.
שור לימד בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל־אביב וניהל את המחלקה ללימודי קולנוע בבית הספר בית צבי. ב-1989 הקים את בית הספר על שם סם שפיגל בירושלים והיה למנהלו הראשון. תחת ניהולו, בית הספר הפך במהרה לאחד המוסדות המשפיעים בשדה הקולנוע הישראלי.
שור ביים שני סרטים באורך מלא. “בלוז לחופש הגדול” (1987), סרטו הראשון, נחל הצלחה קופתית וביקורתית ועם השנים זכה למעמד של סרט קאלט. “בלוז לחופש הגדול” השתתף בתחרות הרשמית של פסטיבל מונטריאול, הוקרן בפסטיבל מוסקבה, היה סרט הפתיחה של פסטיבל ירושלים וזכה בפרסים בינלאומיים, בהם פרס חביב הקהל בפסטיבל שיקגו. “הבודדים”, סרטו השני של שור, יצא ב-2009. הוא השתתף בפסטיבל בוסאן וזכה בפרס אופיר לשחקן הטוב ביותר ובציון לשבח לשחקני הסרט בפסטיבל ירושלים.

Documentary

The Acting Teacher

Directed by Shlomi Hayun, 2010
המורה למשחק

66 min.

Feature

The Loners

Directed by Renen Schorr, 2009
הבודדים
Rental

91 min.

Feature

Late Summer Blues

Directed by Renen Schorr, 1987
בלוז לחופש הגדול
Rental English subs.

101 min.

Student Film

Moustache

Directed by Isaschar Vishnia, 1985
שפם

9 min.

Documentary

Wedding in Jerusalem

Directed by Renen Schorr, 1982
חתונה בירושלים
Rental

10 min.

Student Film

The Battle of Fort Williams

Directed by Renen Schorr, 1981
הקרב על מבצר וויליאמס

23 min.

Feature

Not for Broadcast

Directed by Yeud Levanon, 1981
לא לשידור

85 min.

Student Film

Anna Passed in Town

Directed by Nily Dotan, 1978
אנה עברה בעיר

35 min.

Student Film

Shapira’s Song

Directed by Michael (Mickey) Behagen, 1978
השיר של שפירא

32 min.

Student Film

After

Directed by Renen Schorr, 1977
אפטר
English subs.

23 min.

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds