אוסף קרן הקולנוע הישראלי

שדות ירוקים

92 דקות, 1989
סוגה:
סרט עלילתי
  • דירוג
משחק: שרון הכהן בר
הפקה:דוד טור
חברת הפקה:סרטי נחשון
צילום: גדי דנציג
מוזיקה מקורית: עדי רנרט
שפה: עברית
| ללא כתוביות

שלושה דורות של משפחה, שהם גם שלושה דורות של החברה הישראלית, נוסעים לבסיס צבאי בשטחים לרגל טקס סיום הטירונות של הבן החייל. בכלי הרכב יושבים יחד החייל, חברתו החדשה, אביו, שעזב לארצות־הברית לאחר שהתגרש מאמו, ואשתו החדשה של האב – בוגרת אוניברסיטת ברקלי, שאוחזת בדעות שמאלניות – וגם הסבתא והסבא, שהתנכר לבנו לאחר שעזב את הארץ.
הם נוסעים דרך כפר ערבי ונקלעים ללב העימות – אל תוך האלימות של האינתיפאדה הראשונה. כשקבוצה של מיידי אבנים פלסטינים תוקפת אותם, בני המשפחה מצליחים להימלט מהכפר ולמצוא מחסה בשדות הירוקים. הקונפליקט המדיני לא נפתר, וכך גם הקונפליקטים האישיים בין בני המשפחה.
“שדות ירוקים” הוא הסרט הישראלי הראשון שעסק באינתיפאדה הראשונה. כמו בסרטיו האחרים של ישורון, גם כאן מתערבבים יחד האישי והפוליטי; המציאות הישראלית המשתנה מחלחלת אל התא המשפחתי ומשנה אותו מבפנים. בסוף הסרט, במעשה פילמאי כמו גודארי, האשליה מתפוגגת באחת כשאל תוך המציאות פורץ הקולנוע.
סרטו של ישורון הוצג בפסטיבלים רבים ברחבי העולם, בהם פסטיבל ברלין, שבו נכלל במסגרת היוקרתית “פנורמה”. בפסטיבל ירושלים הוענק ל”שדות ירוקים” פרס וולג’ין לסרט הטוב ביותר ולבמאי הטוב ביותר, ובפסטיבל ריו בברזיל הוא גרף את פרס ציפור הזהב לסרט הטוב ביותר.

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds