פורטונה

106 דקות, 1966
סוגה:
סרט עלילתי
  • דירוג
בימוי: מנחם גולן
משחק: פייר בראסר, מייק מרשל, סארו אורזי, אהובה גורן, שמוליק קראוס, יוסף (בומבה) צור, גילה אלמגור, יוסי בנאי, אבנר חזקיהו, גברי בנאי, שייקה לוי, ישראל (פולי) פוליאקוב, אריס סאן
שפה: עברית
| ללא כתוביות

המלודרמה המצליחה של מנחם גולן, שהביאה לאולמות הקולנוע למעלה מ-600 אלף צופים, מבוססת על סיפור של העיתונאי והסופר מנחם תלמי. במרכזה עומד המאבק הנצחי בין ערכי העבר והמסורת, שאותם מייצג הדור המבוגר, לבין הרצונות הפרטיים והמחשבות על העתיד, המיוצגים על ידי הצעירים.
נסים בוזגלו (בגילומו של שחקן הקולנוע הצרפתי הגדול פייר בראסר), שעלה לישראל מאלג’יריה, הוא מנהל עבודה במפעלי ים המלח. בוזגלו הוא אדם חשוב בדימונה, שם הוא חי בבית גדול עם ילדיו ונכדיו. בני המשפחה חולמים על החיים טובים שיהיו להם כשמיסייה סימון הצרפתי והעשיר יגיע ויבקש לממש את ההבטחה שנתן לו בוזגלו לפני 18 שנה – להינשא לפורטונה, בתו.
המשפחה שומרת על פורטונה בת ה-18 עד שיגיע החתן המיוחל וניתן יהיה לממש את ההבטחה, שניתנה עוד בטרם נולדה. כך, הם מאמינים, יצליחו להיגאל מהחיים בדימונה. אך פורטונה מתאהבת בפייר (מייק מרשל), מהנדס צרפתי צעיר שעובד במפעל.
כשמיסייה סימון מגיע לישראל, הוא מתגלה כזקן, גוץ וחסר פרוטה – אך בוזגלו לא יכול לחזור בו מהבטחתו. ערב חתונתם, פורטונה ופייר נמלטים. אחיה יוסף (יוסי בנאי), ש”השתכנז” בעקבות שירותו הצבאי, תומך בה – אך אחיה האחר, חיים (שמוליק קראוס), מתעקש לתלות תקוות במיסייה סימון. הוא דולק אחריהם בחולות של ים המלח, עד לסוף הטראגי.
בסצנת החתונה מופיעים ושרים אריס סאן ושלישיית הגשש החיוור.

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds