ולקחת לך אישה

103 דקות, 2004
סוגה:
סרט עלילתי
  • דירוג
משחק: רונית אלקבץ, סימו אבקריין, ג'ילבר מלכי, סוליקה סבג, דליה בגר
הפקה:מרק רוזנבאום, איתי תמיר, ז'אן פיליפ רזה
חברת הפקה:טרנספקס הפקות בע"מ
צילום: ירון שרף
שפות: צרפתית, עברית, מרוקאית
| ללא כתוביות

סרט הביכורים של האחים רונית ושלומי אלקבץ, שפתח את הטרילוגיה שכללה בהמשך גם את “שבעה” (2008) ו”גט” (2014), לוקח את הצופים אל משפחה מזרחית בקריות בשלהי שנות ה-70 של המאה הקודמת. בערב יום שלישי מתכנסת משפחת אוחיון המורחבת כדי להשכין שלום בית בין ויויאן (רונית אלקבץ) ואליהו (סימון אבקריאן). לאחר מסכת מריבות שנמשכת כבר תקופה ארוכה שוב מגיעים שבעת אחיה של ויויאן בניסיון לתווך בין הבעל לאשתו, שני אנשים שהמכנה המשותף היחיד שלהם הוא הרקע התרבותי, ולצד זה ארבעת ילדיהם המשותפים.
מה מנצח בקרב חסר תקווה זה, היוצר גיהנום משותף לכולם? מסורת? אהבה? פחדים? מורשת או תרבות שהולכת וקורסת אל מול הקִדמה אך מוכיחה עצמה, אולי, ככלות הכל, כחזקה מכולם? עלילת הסרט נפרשת על פני שלושת ימי ההכנות לקראת השבת. בעוד אבי המשפחה שומר על המסורת, חובש כיפה ומכריח באלימות את בנו הבכור ללכת לבית הכנסת, ויויאן רוצה להתקדם בחיים, ללמוד לנהוג, לצאת למסעדה או לסרט, ולנסוע לסוף שבוע עם כל המשפחה.
הקרב בין אהבת המשפחה לאהבת האלוהים, הקרב בין מורשת לקִדמה, יאכל מבפנים את המשפחה שלפנינו – עד לסוף המפואר. הסרט השתתף בשבוע הביקורת של פסטיבל ונציה, שם זכה בפרס הביקורת ובפרס חביב הקהל. רונית אלקבץ מספקת הופעה רבת עוצמה בתפקיד הראשי, שזיכתה אותה בפרס השחקנית בפסטיבל הקולנוע ירושלים בשנת 2004.

באותו נושא

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds