אודות האסופהרשימת הרגעיםאודות הסרטמידע קטלוגי

תרבות הפנאי המתפתחת בישראל

מיכה שגריר
  • דירוג

הומור, אירוניה, חמלה וסאטירה משתלבות יחד בכתבה מורחבת שביים מיכה שגריר עבור הטלוויזיה הישראלית. במעבר בין החברה הצבאית שבעת המלחמות לשנות ה-70 הצרכניות והאזרחיות, שגריר מפנה את המצלמה לאייטם לא חשוב לכאורה: מה עושים הישראלים בשעות הפנאי שלהם? מתברר שהרבה, ומתברר גם שאפשר ללמוד מכך על רוח התקופה ועל נסיונה של החברה להשתחרר מלחצים, טראומות והמסורת הסוציאליסטית של המדינה.
תרבות הפנאי המתפתחת כוללת סדנאות מדיטציה, שיעורי מחול למבוגרים, חדרי כושר, רחיצת מכוניות, הופעות, שידורי טלוויזיה ועוד. ברצף מבריק של עריכה נוצר כאן דיוקן של זהות חדשה, שאינה מתפתחת בשדה הקרב אלא בסלון המשפחתי של יום שישי בערב או במספרה השכונתית. שגריר לא נרתע מלהציג גם את תרבות השוליים של בתי הקפה ואולמות הקולנוע שהקרינו סרטי פורנו בשעות אחר הצהריים לגברים עוברי אורח.
זוהי תמונה משלימה לרצף הסרטים והכתבות של שגריר שעסקו במלחמות, בפצועי צה”ל ובהלומי קרב מחד, והיחס למזרחים ולעולי צפון אפריקה מאידך. מראה שמשקפת תהליכי עומק חברתיים ופוליטיים במדינה שעדיין מחפשת את דרכה לנורמליות אוניברסלית שלעולם תישאר מעבר להרים ולגבעות, במרחק נגיעה.

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds