אודות האסופהרשימת הרגעיםאודות הסרטמידע קטלוגי

פרק בסדרה "הלו ג'רוזלם"

מיכה שגריר
  • דירוג

“הלו ג’רוזלם” היתה תוכנית טלוויזיה בת למעלה מ-200 פרקים שהופקה על ידי סרטי קסטל בשנים 1982–1986 ושודרה בערוצי הכבלים בארצות־הברית ובקנדה. מדי שבוע, במשך ארבע שנים, שודר פרק באורך שעה שתיעד את החיים בישראל מנקודות מבט שונות ובנושאים מגוונים, ותיווך את החדשות המקומיות והנושאים הבוערים של התקופה למיליוני צופים אמריקאים.
“הלו ג’רוזלם” היתה תוכנית הטלוויזיה הישראלית הראשונה ששודרה בחו”ל. היא גישרה בין הקהל הישראלי ליהדות התפוצות ובין זרמים שונים ביהדות צפון אמריקה, ועוררה דיונים ערים בקהילות השונות. במקביל סיפקו פרקי הסדרה תיעוד נדיר של החיים בישראל בשנות ה-80. במקום להציג בה את ישראל של מהדורות החדשות הוצגה בה ישראל הלא־רשמית, הפריפריאלית, ישראל של החצר האחורית.
“הלו ג’רוזלם”, שבהפקתה ניכרה גישתו הייחודית של מיכה שגריר, סיפקה מבט פורץ גבולות על ישראל המתפתחת והאנשים החיים בה. פרקי הסדרה עסקו בסוגיית השוויון בחברה הישראלית, בצרכנות וקפיטליזם מול סולידריות וסוציאליזם, העלו שאלות על אמנות ותרבות ישראלית ועל הגדרתו של היהודי החדש, ודנו גם בעולים וביורדים מהארץ, כולל עיסוק בילדים של ישראלים שבחרו לגור בחו”ל וביחסם למדינת ישראל.

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds