"סקין" של הבמאי גיא נתיב זוכה בפרס האוסקר לסרט הקצר המצטיין ב-2019

2 דקות, תאריך לא ידוע
  • דירוג
ללא כתוביות

“סקין” הוא אמנם הפקה אמריקאית, אבל על היצירה שזכתה בפרס האוסקר לסרט הקצר ב-2019 חתומים שני יוצרים כחול־לבן: הבמאי גיא נתיב והתסריטאי שרון מימון. הסרט עוסק בפשע שנאה ובהשלכותיו דרך נקודת מבטם של שני ילדים, האחד לבן והאחר שחור. “אנחנו גאים ונרגשים שסרט קצר שנעשה בידי ישראלים ואמריקאים על הגזענות בארצות־הברית קיבל את התמיכה המדהימה של האקדמיה”, אמר נתיב בנאום התודה הנרגש שלו. “הסרט הזה נעשה מתוך דאגה אמיתית לעתיד של הילדים שלנו”.
נתיב יצר את “סקין” עם רעייתו, המפיקה ג’יימי ריי ניומן. בנאומו קשר בין הסרט למורשת המשפחתית האישית שלו: “הסבים שלי ניצולי שואה. מה שהם עברו שם – אנחנו רואים בכל מקום, באמריקה ובאירופה. הסרט הזה הוא על חינוך, על ללמד את הילדים שלך יותר טוב”.
נתיב התקשה לבחור סצנה אחת שמייצגת את “סקין” הנוקב. “אני משוחד, שכן זו היצירה שלי. קטונתי. אבל אחי גיל אמר לי שהוא לא ישכח את הסצנה שבה הילד האפרו־אמריקאי צופה מבעד לחלון המכונית ורואה איך הבחורים הלבנים מחטיפים מכות רצח לאבא שלו, ומנסה לקרוא לו בצעקות קורעות לב. מעבר לסצנה, שמהווה מראה לאינספור עוולות שנעשות לקהילה השחורה בארצות־הברית ולקהילות אחרות בכל יום, יש נזק מצטבר עתידי שמחלחל לדורות הבאים. מעטים הילדים שמתעלים את העוולות שנעשו למשפחות שלהם אל עבר תיקון החברה בעתיד. רבים מהילדים האלה גדלים בתחושת נקמנות ונוקטים ברמה כזו או אחרת פעולות אנטי־חברתיות מתוך שנאת הזר. הסצנה הזו היא קריאה לכל מערכות החינוך ולכל מערכות הכליאה והשיקום. ללא חינוך אין שיקום ואין עתיד”.

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds