סיפורי תל־אביב: עיתונאית במשבר מראיינת אמנית חובבת פוחלצים

תאריך לא ידוע
  • דירוג
ללא כתוביות

כיאה לעידן פריחת המקומונים, גיבורת האפיזודה השנייה של “סיפורי תל־אביב”, “מבצע חתול” בבימויה של נירית ירון, היא צופית (רותי גולדברג) – משוררת נוירוטית, חסרת אונים ומבולבלת המתפרנסת מכתיבה במקומון. לבוס התובעני והמאיים שלה קוראים שניצר, מן הסתם מחווה עוקצנית למבקר והעורך המיתולוגי. צופית, שבעלה נטש אותה לטובת חברתה הטובה, מתעוררת במשכנה המבולגן אחרי עוד ניסיון התאבדות כושל ויוצאת לשטח כדי לעמוד בהתחייבויותיה לעיתון. כשהיא מבחינה בגור חתולים תקוע במערכת הביוב היא יוצאת למבצע חילוץ – ובמקביל מנסה להשלים את מטלותיה המקצועיות ולהתמודד עם צרותיה האישיות.

אחת הסצנות הבלתי נשכחות באפיזודה היא ביקורה של צופית בגלריה שבה היא אמורה לראיין אמנית המתמחה בעבודה עם פוחלצי ענק (ענת צחור). אחרי שחילקה לה עצות רומנטיות לחיים, האמנית מכריזה בפני צופית: “הכי חשוב לי שיבינו שאני אוהבת חיות. כל השפנים השחוטים, העורבים המפוחלצים – אני נמשכת לזה מתוך כאב”.

“הסצנה הזאת מדגימה את היחסים שהיו אז בין העיתונות לאמנות – המקומונים התייחסו לאמנות כאל חדשות – ואת נפיחות התקשורת והאמנים כאחד”, אומרת נירית ירון. “הסצנה גם מראה את האבסורדיות שיש בסצנת האמנות, וזה נראה מאוד תל־אביבי, האופן שבו האמן לוקח ברצינות את עצמו ואת האמנות שלו. בעוד העיתונאית מתקשרת למכבי האש כדי שיחלצו את החתול, האמנית ממשיכה לעוף על עצמה ומדברת לתוך הטייפ. אגב, כיום, בשל שיקולי תקציב, לא היו מאפשרים לאף במאי או במאית להביא פוחלצי ענק של אריה ונמרים. כבר כשצילמנו זה היה נורא יקר. כיום זה גם לא פוליטיקלי קורקט לצלם כאלה פוחלצים”.

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds