סיפורי תל־אביב: מרדף אחר גט במגדל שלום

תאריך לא ידוע
  • דירוג
ללא כתוביות

האפיזודה השלישית של “סיפורי תל־אביב”, “גט”, בוימה על ידי איילת מנחמי, על פי תסריט של נירית ירון. היא עוקבת אחר תקווה (ענת וקסמן), שוטרת שמאבטחת את מגדל שלום. לפני חמש שנים, בעלה מנשה (שלמה תרשיש) ברח לגרמניה והותיר אותה עגונה. באחד הימים תקווה מבחינה בו לפתע במגדל. היא שולפת אקדח ודולקת אחרי מנשה ברחבי האתר (לרבות מוזיאון השעווה) בניסיון לגרום לו להעניק לה סוף־סוף את הגט המיוחל, ואפילו יורה וחוטפת בני ערובה. שיא המרדף מתחולל על גג המגדל, שם מבינה תקווה שהיא לא צריכה את הממסד הרבני כדי להשתחרר.

“מה לעשות, בסופו של דבר אני רומנטיקנית, ולכן אני אוהבת את הסצנה הזאת במיוחד”, אומרת כיום מנחמי. “על רקע הנוף של העיר, תקווה מסוגלת לקבל מספיק פרספקטיבה, לקחת לעצמה את האהבה שנותנים לה ולמצוא חופש דווקא בוויתור עליו, אחרי שהיתה ‘אסירה’ במשך שנים”.

ירון מסכימה איתה: “‘גט’ אומר שאם הנפש חופשייה, תקווה לא צריכה את הגט עצמו ואת הממסד הדתי כדי לקבל אישור שהיא בעצם בן אדם שמשוחרר מעברו, מהגבר שהיה איתה. תקווה הבינה שהחופש נמצא בפנים, ולא כסיסמה נבובה אלא כהארה פנימית שמגיעה אחרי שעוברים מאורע קיצוני. אני חושבת שכל האפיזודות בסרט שלנו הן על פרידות – שרונה נפרדת מכל היחסים הלא טובים שלה עם גברים, צופית נפרדת מעולם הילדות, מבעלה, מתלות מסוימת שיש בה, ותקווה נפרדת מהצורך בטקס פרידה. שלושתן מגיעות למסקנה שהכוח לשנות את גורלן נמצא בידיים שלהן, והן עושות את זה”.

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds