זרים בלילה: סקס, סמים ורוקנרול, והבן של אלן דלון

תאריך לא ידוע
  • דירוג
ללא כתוביות

אחרי שסיים את “חסד מופלא” החל הבמאי עמוס גוטמן לעבוד על סרט חדש, “זרים בלילה”, על פי תסריט מאת רזי לוינס. העלילה עוסקת בגבר ואשה, נוסעי מטוס שנחת נחיתת אונס בנמל התעופה בלוד, היוצאים למסע בתל־אביב הלילית. גוטמן, שנאבק במחלת האיידס, אושפז בבית חולים כמה ימים לפני תחילת הצילומים. המפיק דורון ערן נאלץ להחליפו בסרג’ אנקרי.

הסרט הגיע למסכים בנובמבר 1993, נקטל ועף מבתי הקולנוע אחרי שבוע אחד בלבד. פחות מאלף צופים צפו בו על המסך הגדול. עירית שמגר, המבקרת של “מעריב”, העניקה לו כוכב אחד. היא כתבה שישראל של “זרים בלילה” היא “עיר תחתית מבהילה” שבה משוטטים “אנסים בפוטנציה, חיילים חרמנים עד זוועה ושאר גברים איומים, רמאים, גנבים, מסוממים ומה לא”. ערן הדס כתב ב”ידיעות אחרונות” שתל־אביב מעולם לא נראתה מסוכנת יותר. “ג’ונגל פראי שכזה, דאון טאון מסריח. כרך לילי מעורר פלצות ומטיל אימה”.

אנקרי, בדיעבד, מתחרט על ההרפתקה. “זה סרט מקולל, שאף אחד לא ראה”, הוא אומר. “לפני שהסכמתי לביים את הסרט, כמה במאים חברים יעצו לי לא לעשות אותו. בסופו של דבר החלטתי לביים אותו”. בתפקיד הראשי הופיע אנתוני דלון, בנו של אלן דלון, כוכב הקולנוע הצרפתי האיקוני. “אני לא הייתי זה שבחר וליהק אותו”, מגלה אנקרי. “ידעתי שהוא ירש מאביו את גחמותיו, אבל לא את הכישרון שלו. ניסיתי לפצות על הבחירה המצערת הזאת על ידי ליהוק של שחקנית צרפתייה צעירה – שרלוט ורי, ששיחקה ב’סיפור חורף’ של אריק רוהמר. הערבוב של שחקן סרטי פעולה ושחקנית קולנוע איכותית היה אמיץ, אבל התברר שזה היה חיבור קטסטרופלי ולא היתה ביניהם כימיה. לא היא ולא הוא רצו לשחק יחד, וזה ניכר על המסך. למרות שמדובר בסרט רע, באופן מוזר כל סצנה בנפרד מבוימת היטב”.

אנקרי גאה במיוחד בסצנה שבה גיבורי הסרט יוצאים לבלות במועדון תל־אביבי אפלולי. הומו ראוותני בתלבושת כסופה (הח”מ) מנסה לפתות את דלון, בעוד חברתו למסע מסייעת לצעירה שעשתה סמים בשירותים. “המצלמה של יעקב אייזנמן הותקנה על דולי ועקבה אחר ההתרחשות במועדון, שבו הופיעה להקת רוק, ונעה בין השחקנים”, אומר אנקרי. “הודות לצילום וגם לעריכה של טובה אשר נדמה שסצנת המועדון צולמה בסרט אירופי, ולא בסרט ישראלי מראשית שנות ה-90”.

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds