הדס ירון זוכה בפרס השחקנית המצטיינת בפסטיבל ונציה 2012 עבור הופעתה ב"למלא את החלל"

רמה בורשטיין
  • דירוג

חבר השופטים של פסטיבל ונציה 2012, בהנהגת הבמאי מייקל מאן (“היט”, “המקור”), פסק שהדס ירון, כוכבת הסרט “למלא את החלל”, ראויה לפרס השחקנית המצטיינת. “וואו, תודה רבה, אני מאוד נרגשת”, אמרה ירון, שהיתה אז רק בת 22, בעודה אוחזת בגביע המוזהב. “זה כבוד גדול, חווינו כאן חוויה מדהימה”. בנאומה הודתה ירון לרמה בורשטין, הבמאית החרדית של “למלא את החלל”: “רמה מושלמת, יצור קסום ובן אדם ממש חכם, מיוחד וחד. היא ידעה איך לגשת לכל אחד מאיתנו”.
ירון מגלמת את דמותה של שירה, צעירה חרדית תל־אביבית שהשידוך המיועד שלה מתעכב בעקבות טרגדיה שפוקדת את המשפחה: אחותה הגדולה אסתר (רננה רז) מתה במהלך הלידה, ומשפחתן מנסה למנוע מיוחאי (יפתח קליין), האלמן הטרי שעומד להינשא בשנית, לעבור לחיות בבלגיה ולקחת עמו לניכר את הנכד הפעוט. רבקה, אמה של שירה, מנסה לשדך את בתה ליוחאי וכך להשאיר את הנכד בארץ.
“ישנה סצנה שבה יוחאי יושב בלילה ובוכה, ושירה נכנסת לדבר איתו. זה אחרי שהשידוך שלהם נפל כבר בפעם השנייה, בגלל ששירה לא מסוגלת להודות שהיא אוהבת אותו. הוא כאמור בעלה של אחותה שרק נפטרה, והיא מלאה באשמה”, אומרת ירון. “אני זוכרת שבצילומים, יפתח ישב שם ובכה, וכשצילמנו את הצד שלי הסתכלתי עליו ועלו לי דמעות. אבל זה לא היה כתוב בתסריט, אז עצרתי אותן. אחרי כמה טייקים רמה אמרה לי: ‘אולי בטייק הבא תוכלי להוסיף קצת בכי?’. והפעם שום דמעות לא הגיעו. אני חושבת שלמרות שלא הבנתי את זה אז, על זה בדיוק הסצנה הזאת: על הקושי ללכת עם האמת של מה שאנחנו מרגישים. כל מה שבני אדם צריכים זו שיחה אמיתית. ומדהים כמה קשה להגיע לשיחה כזאת, למרות שזה תמיד בסוף הדבר הכי מקרב שיש”.

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds