גנים עירוניים: קטע היתולי מטעם המחלקה לשיפור פני העיר

1 דקה, תאריך לא ידוע
  • דירוג
ללא כתוביות

שיטוט בגינות העיר מטעם המחלקה לשיפור פני העיר בעירייה, שבאמצעות מפיק הסרטון היצירתי גייסה קומיקאים מקומיים כדי להדגים כללי עשה ואל תעשה ברחבי הגנים הציבוריים. מתוך יומן ירושלים 14 משנת 1971.
הקומיקאים רצים ברחבי גן סאקר במראהו הבתולי, אלא שעתה כבר ניתן להבחין בסממנים ראשונים של פיתוח, כשמנופים מתחילים בהקמת מגדלי וולפסון בפאתי רחביה. הקריינות מציינת שהגן שוקם לאחר אירועי המימונה ההמוניים – משימה מרכזית של העירייה עד ימינו אנו.
בגן שיבר הממוקם בצומת הרחובות קינג ג’ורג’, שמואל הנגיד ובן־יהודה קישטו את מבנה השירותים בצמחייה. גן שיבר, שנודע גם בכינויים “בור שיבר”, “גן המנורה” (שם הוצבה לראשונה המנורה שעברה עם הכנסת למשכנה בגן הוורדים) ו”גן הסוס” (בשל פסל הסוס שהוצב בה ב-1997), הוא סיפור מרתק על קרקע שיועדה במשך שנים לבנייה של מבנים רבי קומות, חניון ומרכז מסחרי, אבל הפכה עם השנים ואחרי מאבק ממושך לשטח עירוני פתוח לרווחת הציבור.
כמו כן מופיע בקטע תיעוד של גן העצמאות, שבו אסורה הנסיעה של כלי רכב ואלה שעושים זאת מזהמים את “אווירו הצח וריחותיו הבשומים” – כך לפי הקריינות.
אחד הגנים היפים בעיר, שמארח בשל כך קבלות פנים בינלאומיות, הוא גן השושנים שבשכונת טלבייה, שבו לפי הקריינות נשתלו 3,000 ורדים מזנים חדשים שטופחו בארץ.
ולסיום: תיעוד של כיכר פריז עת צמחו בה קקטוסים בלב הצומת סואן, לפני השיפוץ והפיכתה לכיכר עם מזרקה ובהמשך גם למרכז הפגנות ארצי.

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds