מעשה במונית

76 דקות, 1956
סוגה:
סרט עלילתי
  • דירוג
בימוי: לארי פריש
משחק: שייקה אופיר, שמואל רודנסקי, מרים ברנשטיין-כהן, נתן כוגן, עזריה רפופורט
הפקה:לארי פריש, יצחק אגדתי, מרדכי נבון
חברת הפקה:סרטי גבע-פריש
צילום: ניסים (ניצ'ו) ליאון
שפה: עברית
| ללא כתוביות

סרט זה של לארי פריש הוא הקומדיה המסחרית הראשונה שהופקה בישראל. זהו גם הסרט העלילתי הראשון שהופק באולפני גבע – ואף סרטו הראשון של שייקה אופיר, שבאחת הסצנות מפגין את כישוריו כפנטומימאי כשהוא מספר על ימי האימונים שלו כחייל (שלומיאל).
חמישה נוסעים עולים במונית לירושלים, אך זו מתקלקלת. בשעה שהנהג מנסה לתקן את כלי הרכב המושבת, הנוסעים נכנסים למבנה ישן ונטוש ומחכים. בינתיים כל אחד מהם חולק עם עמיתיו את סיפורו, שמוצג כפלאשבק. חמשת הסיפורים הם חמש אפיזודות קומיות שמהן מורכב הסרט: חייל (שייקה אופיר) שנוטש את משמרתו כדי לפגוש את אהובתו, ובכך מציל את כל המחלקה; קשישה שמגיעה מבית האבות בנתניה לתל־אביב ונתקפת פאניקה ופרנויה; משפחה שמתגוררת בצפיפות בחדרון קטן ומקבלת המלצה מהרב: להכניס הביתה תרנגולת, עז וחמור; אדם המנסה להרשים את הבוס ומזמין אותו ואת רעייתו לארוחת ערב שבה מוגשות פטריות המתגלות כרעילות; ופקיד בנק שגונב כסף מהכספת ומחלק אותו לתושבי מעברה.
הצנזורה רצתה לפסול את האפיזודה האחרונה בטענה שהסיפור על הרובין הוד המודרני שגונב כסף ומחלק אותו לעניים דומה מדי למקרה אמיתי שאירע זמן לא רב לפני צאת הסרט.
מתוך מחשבה על הקהל הבינלאומי צולם הסרט במקביל בשתי גרסאות, בעברית ובאנגלית.

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds