שחקנים פרובינציאלים + סדנת אמנית עם אגניישקה הולנד LIVE

שחקנים פרובינציאלים + סדנת אמנית עם אגניישקה הולנד LIVE
23:59 14/03/2021 - 10:00 08/03/2021

 

פולין 1978
בימוי: אגניישקה הולנד
משחק: הלינה לבונרסקה, תומאש זיגדלו, תדיאוש הוק
במאי צעיר ומבטיח מוורשה מגיע לתיאטרון פרובינציאלי מתוך כוונה להעלות את וויזבולני / שחרורו של סטניסלב ויספיאנסקי. הוא נותן את החלק הראשי לקשישטוף, השחקן המוכשר בקבוצה. קרישטוף לוקח את משימתו ברצינות רבה, הוא מלא ברעיונות. הבמאי הצעיר מקרר את התלהבותו, מעצב את המחזה כ”אוונגארדי”, ומעוות את המסר האידיאולוגי ביצירה. קרישטוף מורד, אך כבר לא נותרה לו כל השפעה על ההפקה. גם אשתו אנה, שחקנית בתיאטרון בובות, זוכה למעט סיפוק מעבודתה. שני האנשים המתוסכלים אינם מסוגלים לתקשר. אחרי הבכורה כולם שמחים, אך קרישטוף מרגיש שהוא לא נתן לקהל שום מסר משלו. לאחר אי הבנות רבות אנה עוזבת את בעלה. קרישטוף מתחיל לשתות. שיכור, הוא אומר למנהל שהוא כבר לא ישחק בקונרד בשחרור, ומוחק את שמו מהכרזה. אומלל ומדוכא, הוא מבקר את אנה בתיאטרון שלה. הם מתפייסים; עם זאת, לאף אחד מהם לא נותרה תקווה גדולה לעתיד טוב יותר. (104 דקות. פולנית, תרגום לעברית ולאנגלית).

אם התרגום אינו מופיע, אנא לחצו על כפתור התרגום בנגן (הריבוע עם הקווים), לשינוי שפת השפה, לחצו על כפתור ההגדרות בנגן.

מאסטרקלאס עם נשיאת האקדמיה האירופית לקולנוע, הבמאית עטורת הפרסים אגניישקה הולנד > להרשמה>>>

יום ג’, 09.03.2021, בשעה 20:00

מנחה: ראשת מגמת הפקה בחוג לקולנוע של אוניברסיטת תל אביב, הבמאית מאיה דרייפוס.

השיחה תתקיים באנגלית.

יש להירשם לסדנה מראש.

בשיתוף וביוזמה משותפת של המכון הפולני תל אביב, מכון אדם מיצקביץ’ ומשרד התרבות הפולני, מפיקי אירועי “פוליש זום” ופסטיבל סרטי הנשים בירושלים ובתמיכה נוספת של האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה בישראל.

20:00 דברי פתיחה

קטז’ינה דז’רז’בסקה, מנהלת המכון הפולני ת”א

ברברה קז’סקה, ס. מנהלת מכון אדם מיצקביץ’

קרין קיינר, חברת הוועד המנהל, האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה בישראל

אגניישקה הולנד, במאית ותסריטאית קולנוע וטלוויזיה פולנית, הידועה בעיקר בתרומתה בתחומים הפוליטיים לקולנוע הפולני. הולנד החלה את דרכה כעוזרת הבמאים קז’ישטוף זנוסי ואנז’יי ויידה, והיגרה לצרפת זמן קצר לפני הטלת חוק הלחימה בפולין ב-1981. הולנד ידועה בעיקר בזכות סרטיה אירופה אירופה (1990) ו”באפילה” (2011), שהיה מועמד לסרט הזר הטוב ביותר בטקס פרסי האוסקר ה -84. בשנת 2017 קיבלה את פרס אלפרד באואר (דב כסף) על סרטה “ספור” בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין. סרטה האחרון “שרלטן” נבחר כמועמד צ’כי לסרט העלילתי הבינלאומי הטוב ביותר בטקס פרסי האוסקר ה-93. בשנת 2020 היא נבחרה לנשיאת האקדמיה האירופית לקולנוע.

 

         

 

20 ₪

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds