הבית שבפנים - מקבץ סרטי אנימציה + פאנל LIVE

הבית שבפנים - מקבץ סרטי אנימציה + פאנל LIVE
23:59 14/03/2021 - 10:00 08/03/2021

 

אוצרת ומנחה דניאלה קופלר מה זה בכלל בית? מאז ומתמיד היתה ההגדרה מורכבת, בוודאי עבור נשים. באה שנת 2020 וטרפה את הגדרת המילה “בית” עבור כולנו. בתים רבים יצאו מאיזון, איבדו את שיווי המשקל ואת הקצב הפנימי שלהם’ חלקם היו למקום מפלט ממגיפה ואולי זכו שוב לחוות בטחון ונוסטלגיה.
מקבץ האנימציה הנשי הנוכחי, עוסק בשאלות הקשורות במציאת בית ואיזון פנימי: הגירה, הבית הפיזי, והתפקוד הנשי בתוך ה”בית” של הגוף הפרטי. נצא למסע בזמן לתקופות שלפני מגיפה הקורונה, בראיה קדימה אל אחריה, ונדבר בפאנל עם הבמאיות על מקום, מיקום, ואיזון.

הפאנל בשידור חי יתקיים יום ג’, 09.03.2021, 21:30 > להרשמה>>>

לצפייה לחצו על תמונת הסרט…

AUTUMN
בימוי: סופיה גוטמן
ישראל
זה סוף הסתיו, הציפורים כבר נודדות אל הדרום. ברחובות האפורים של העיר, מהגרים לא חוקיים מוכרים נעליים. הם מוכנים לאסוף את הסחורה בכל רגע ולברוח. (2 דקות).

Essence
ישראל
בימוי: אלה בן יעקב, אניטה חג’אדוסט
רחל וליילה הן שתי בנות יהודיות שחיות בשלום בעיראק ובאיראן. בעקבות איומים היסטוריים שונים הן בורחות מארצן ומהגרות לישראל. שתיהן מאבדות את ביתן ותרבותן אך מוצאות נחמה בתה, ואחת בשנייה. (9 דקות).

Homesick
ישראל
בימוי: הילה עיני, יואב אלוף, נוי בר
משבר בחייה של בחורה צעירה מאלץ אותה לשוב לבית הוריה. חזרתה מערערת את מרקם היחסים והאיזון בקן המשפחתי. (7 דקות)

אינסומניה
ישראל
בימוי: אילונה דיון
סרט אנימציה טריפי ומלחיץ המציג את ההתמודדות עם חרדות והפחד מהסטיגמות שנקשרות לנטילת תרופות למחלות נפש. נערה הסובלת מאינסומניה נמצאת בדילמה לגביי נטילת התרופות שיעזרו לה עם החרדות שלה. אבל כשהפחד מאיך אחרים יראו אותה גובר עליה, היא נאלצת להתמודד עם השדים שלה. (5 דקות).

בין השתיים, יומן
ישראל
בימוי: דניאלה שניצר
יומן אישי על חיים בין שתי מדינות. (4 דקות).

בינתיים
ישראל
בימוי: תמר חצרוני
לאחר שעברה הפלה יזומה, התינוק שמעולם לא נולד, שב ומופיע בחייה. (4 דקות).

להציל את פו
ישראל
בימוי: יוליה טרכטנברג
זיכרון שכמעט ונשכח, סבתא מטריונה מעלה זיכרונות מבית סבתא והבורשט ועל חברה הטוב פו מתחתית הקערה אותו הייתה מצילה. (2 דקות).

מטען עודף
ישראל
בימוי: עינת קשת
מסעה של רעות עם אביה, דרכו היא מגבשת את זהותה האישית ואת עצמיותה. (6 דקות).

סחף
ישראל
בימוי: רותם בלוך
אישה החיה חיים שלווים מבינה שגופה מתפורר לחול. היא מנסה להמשיך בחיה אך בחורף כבר אינה מסוגלת לצאת מביתה, שכן הגשם והרוח שוחקים אותה. (6 דקות).

פאטה מורגטנה
ישראל
בימוי: דניאלה בוקור, ליאנה ברקוביץ’
שלוש נשים שונות חיות חיי נדודים. כריסטינה מטיילת בעולם לבד כבר 17 שנים, אנה לוקחת את הבת שלה לכל מקום אליו היא הולכת, ורחל בת אדם, בת 80, חיה בסוכה, אוהל ומערה. מה מביא אישה לעזוב? לארוז תרמיל ולצאת לגמרי לבדה לנדודים? הסרט מציף את המתח שבין יציבות, אימהות ובית אל מול הרצון הבוער לנדוד. (11 דקות)

שש עד שש
ישראל
בימוי: נטע כהן
׳שש עד שש׳ מתאר את ההתרחשויות בסביבתה של אם טרייה המתמודדת עם נדודי שינה. העירות בשעות הקטנות, שהפכה למנת חלקה מאז שילדה, חושפת אותה לעולם אחר, שלא הייתה מודעת אליו קודם לכן – עולם בו ביתה, והחפצים המוכרים לה כל-כך בשעות היום, הופכים לישויות ליליות חדשות. (7 דקות).

20 ₪

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds