מקבץ בתי ספר לקולנוע + פאנל LIVE

מקבץ בתי ספר לקולנוע + פאנל LIVE
23:59 14/03/2021 - 10:00 08/03/2021

פאנל מנהלות בתי הספר לקולנוע LIVE בעקבות המקבץ > להרשמה>>>

יום ה’, 11.03.2021, 12:30

ארבע מנהלות מחלקות ובתי ספר לקולנוע בשיחה עם עיתונאית “הארץ” נירית אנדרמן על הובלת דור העתיד של תעשיית הקולנוע בישראל בשנת 2021, גישות ניהוליות וגישור פערים בין מספר עולה של סטודנטיות בלימודי קולנוע לבין ייצוגן ביצירה למסך ובתפקידי מפתח בתעשייה.

משתתפות: נטע אריאל – מנהלת בית הספר לקולנוע מעלה, דנה בלנקשטיין-כהן – מנהלת בית הסם שפיגל ליצירה קולנועית, תמי ברנשטיין – מנהלת המחלקה לאמנויות המסך, בצלאל, יהודית גואטה – מנהלת המחלקה לתקשורת צילומית, המכללה האקדמית הדסה

בהנחיית: נירית אנדרמן

 

לצפייה בסרטים לחצו על תמונת הסרט…

GIVE IT BACK!
ישראל
בימוי: רוחמה ארנהלט
אוליביה בת ה12, עולה חדשה מארה”ב, מחפשת את מקומה בעולם החדש אליו הגיעה. היא מתחברת לאלם, בן כיתתה האתיופי, אך הידידות הזו גובה ממנה מחיר חברתי. סיפור על זרות, על חברות ועל בית. (14 דקות). מעלה בית הספר לקולנוע וטלוויזיה

את עדיין שם?
ישראל
בימוי: שליו בן־אליה, נדב שפר, ענן גיבסון
שלושה סיפורים קצרים על אי התמודדות עם פרידה וחוסר היכולת לתקשר אותה עם הצד השני. צליל דוחה את שיחת הפרידה עם בן זוגה, טלי מתקשרת לאקס בנסיון לחזור אליו, ואביה ממשיכה לנהל סטארט אפ עם זוגתה לשעבר. (7 דקות)

טמונים באדמה
ישראל
בימוי: מורן פאר רביב
אשה נשארת לבד במטבח אחרי עוד ריב אלים. לאורך הסרט נחשף שכבות שכבות עולמה הפנימי, ומציג תמונה מעורערת ומיואשת של מציאות קשה. (5 דקות).

כשתגדלי תביני
ישראל
בימוי: ג’ומאן דראגה
להיות בחורה ערביה מוסלמית שגדלה בחברה מעורבת מבחינת דת ותרבות איננו דבר פשוט. העולם הדתי עליו גדלתי השתנה לגמרי כשהתבגרתי. במהרה הבנתי שכל מה שגדלתי עליו היה מה שההורים והחברה גרמו לי להאמין בו. בתור נערה ביקשתי לבדוק את העולם הרחב אך כמה שניסיתי לברוח מהעבר, המציאות החזירה אותי אליו. הסרט מכניס את הצופה להצצה לעולמי המפוצל ועובר בין דת, בגרות, ילדות, מרחב מחיה, מקום ובית ושואל שאלות רבות לגבי מקומי בחברה ומקומי בירושלים. (10 דקות).

לו היית יודעת
ישראל
בימוי: עינת גולן
אלי מגיעה לקניון, הריונית ונרגשת, כדי לעבור בדיקת אולטסראונד שגרתית, מהלכה היא מתבשרת כי העובר שלה נמצא ללא דופק. המומה וכאובה, עם עובר מת בבטנה, היא משוטטת סהרורית ברחבי הקניון, מחפשת נחמה ומוצאת אותה במקומות הכי לא צפויים. (15 דקות). בית הספר לקולנוע וטלוויזיה סם שפיגל

פופ 30
ישראל
בימוי: שירה ביליג
זהו סיפורה של מיקה (32) המציעה נישואין לבן זוגה נתי ונתקלת בסירוב. היא חוזרת לגור בחדר ילדותה, בו היא מוצאת את משחק האטארי הישן שלה ומתמכרת אליו מחדש. כשהוא נשבר היא יוצאת למסע חיפושים אחרי שלט חדש, עד מהרה מגלה שהמכתבים שכתבה לנתי, הם אלו שיחזירו לה את השקט. (18 דקות). מעלה בית הספר לקולנוע וטלוויזיה

קרה ושמש
ישראל
בימוי: הילה רויזנמן
מרגריטה, ספרנית ערירית בתיכון נוטה לעבריינות, מנהלת קשר קרוב עם נהוראי בן ה-17, תלמיד שנזנח על ידי אמו. היא מאמינה בקנאות שבכוחה של שירה לרפא את נפשו הפצועה. (18 דקות). בית הספר לקולנוע וטלוויזיה סם שפיגל

שטח אפור
ישראל
בימוי: נעם בן זאב
שלושה סרטי דוקו קצרים, המציגים עדויות ממקור ראשון של פגיעות מיניות. סיפורים אישיים שיכולים לקרות לכל אחד ואחת מאיתנו. אלו סיפורים ששמים בפינה ופחות מדברים עליהם, כי הם מוגדרים ׳שטח אפור’. (10 דקות). מכללת הדסה.

שיר אהבה לירושלים
ישראל
בימוי: אביגיל צדיק
מוזיאון רוקפלר בירושלים, 2018. בשעות הפתיחה לקהל אני נכנסת עם חצובה ומצלמה ומאלתרת. עד לפני חמש שנים הייתי חרדית ולא יכולתי לשיר כיוון שלפי ההלכה נאסר על נשים להשמיע קולן מפני שאין זו צניעות. במוזיאון יש כללים ומקובל לשמור על שקט. אבל הממצאים האלה שם הם חלק מההיסטוריה שלי .הם מפעילים בי משהו. אני חייבת להיענות לו. הקול שלי רוצה להישמע. החלל משתוקק להתמלא. (3 דקות).

שירי
ישראל
בימוי: יעל שלח
שירי (43), חקלאית המגדלת עיזים ומכינה גבינות בדרום הגולן, החליטה לפני ארבע שנים לתת מקום לחלום הילדות שלה – הריקוד. הסרט הוא מעין פורטרט פסיכולוגי קטן על שירי, תפיסתה את עצמה ואת הבחירות בחייה. (16 דקות). מכללת הדסה.

שלושה דברים שהלכו לאיבוד
ישראל
בימוי: נעמה שוחט
הבית, הקשר והאמונה. אלה הם שלושת הדברים שהלכו לאיבוד בחייו של הסופר העיראקי-ישראלי יצחק בר-משה, סבה של הבמאית. מסע בין טקסט לדימויים חזותיים מחולל פלא ושלושת הדברים האבודים מתגלים מחדש. (13 דקות)

שמוציג
ישראל
בימוי: אלינורה שווארץ
שמוציג (לכלוך ביידיש), אישה חרדית (50), הפועלת בתוך חלל מסויט של נשיות גרוטסקית וחונקת. היא מנסה כביכול למצוא חן בעיני דמויות גברים חרדים תוך כדי עריכת טקסי פולחן היטהרות קרקסיים. נעה בין טירוף למציאות ומתריסה כלפי הממסד הגברי הדתי המיושן. (עיבוד לסיפור לכלוכית ממסכת נדרים). (4 דקות).

 

            

20 ₪

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds