שרלטן + סדנת אמנית עם אגניישקה הולנד LIVE

שרלטן + סדנת אמנית עם אגניישקה הולנד LIVE
23:59 31/03/2021 - 10:00 08/03/2021

 

צ’כיה 2020

בימוי: אגניישקה הולנד

משחק: איוון טרויאן, ג’וראז’ לוז’

הבמאית המועמדת לאוסקר אגניישקה הולנד (“באפילה”, “אירופה אירופה”) חוזרת עם סיפורו האמיתי והמרתק של יאן מיקולשק, מטפל בצמחי מרפא שזכה להצלחה, כסף ופרסום בזכות היכולות המרשימות  שלו ושיטות האבחון יוצאות הדופן בעזרתן טיפל בלקוחותיו. אבל גם עשרות לקוחותיו אסירי התודה – אם מדובר בנשים שחשבו שלעולם לא יוכלו להכנס להריון או גברים שחשבו שלא יראו עוד אור שמש –  לא יכולים לעזור לרופא המהולל כשהשלטון הצ’כי, תחת האקלים הפוליטי הסוער באירופה של אחרי שלטון סטלין, מסמן אותו כשקרן ורמאי. כשהוא והעוזר האישי שלו, איתו הוא חולק הרבה מעבר לעניין בצמחי מרפא, מוצאים עצמם בצד הלא נכון של החוק – ייאלץ הרופא השרלטן לבחון מחדש את אמונתו ומחויבותו לייעוד שמצא. (118 דקות. צ’כית וגרמנית, תרגום לעברית).

הסרט והתמונה באדיבות סרטי לב

 

מאסטרקלאס עם נשיאת האקדמיה האירופית לקולנוע, הבמאית עטורת הפרסים אגניישקה הולנד > להרשמה>>>

יום ג’, 09.03.2021, בשעה 20:00

מנחה: ראשת מגמת הפקה בחוג לקולנוע של אוניברסיטת תל אביב, הבמאית מאיה דרייפוס.

השיחה תתקיים באנגלית.

יש להירשם לסדנה מראש.

בשיתוף וביוזמה משותפת של המכון הפולני תל אביב, מכון אדם מיצקביץ’ ומשרד התרבות הפולני, מפיקי אירועי “פוליש זום” ופסטיבל סרטי הנשים בירושלים ובתמיכה נוספת של האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה בישראל.

20:00 דברי פתיחה

קטז’ינה דז’רז’בסקה, מנהלת המכון הפולני ת”א

ברברה קז’סקה, ס. מנהלת מכון אדם מיצקביץ’

קרין קיינר, חברת הוועד המנהל, האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה בישראל

אגניישקה הולנד, במאית ותסריטאית קולנוע וטלוויזיה פולנית, הידועה בעיקר בתרומתה בתחומים הפוליטיים לקולנוע הפולני. הולנד החלה את דרכה כעוזרת הבמאים קז’ישטוף זנוסי ואנז’יי ויידה, והיגרה לצרפת זמן קצר לפני הטלת חוק הלחימה בפולין ב-1981. הולנד ידועה בעיקר בזכות סרטיה אירופה אירופה (1990) ו”באפילה” (2011), שהיה מועמד לסרט הזר הטוב ביותר בטקס פרסי האוסקר ה -84. בשנת 2017 קיבלה את פרס אלפרד באואר (דב כסף) על סרטה “ספור” בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין. סרטה האחרון “שרלטן” נבחר כמועמד צ’כי לסרט העלילתי הבינלאומי הטוב ביותר בטקס פרסי האוסקר ה-93. בשנת 2020 היא נבחרה לנשיאת האקדמיה האירופית לקולנוע.

20 ₪

Subscribe to our mailing list and stay up to date
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו והישארו מעודכנים

This will close in 0 seconds